K COSMETIC Mladá Boleslav  krok ke kráse  pro moderní ženu i muže 

NOVINKY

arr3  ...

KONTAKT

K COSMETIC
tel: +420 734 300 473
info@kcosmetic.cz
www.kcosmetic.cz

ANKETA

Líbí se Vám tyto stránky?

Velmi se líbí Velmi se líbí 48% Líbí Líbí 37% Průměrné Průměrné 7% Nic moc Nic moc 8%

Jsme tu proto, abychom Vám pomohli vypadat a cítit se atraktivněji, mladě a zdravě.

 


E-LIGHT (IPL+RF) / FOTODEPILACE

FOTODEPILACE / TRVALÁ EPILACE pomocí E-LIGHT je nejmodernější, velice rychlá technika, která má dle klinických studií extrémně vysokou účinnost trvale, bezpečně, šetrně, bezbolestně odstranit nežádoucí ochlupení z jakékoliv části těla, jak u ŽEN, tak i MUŽŮ.

V ý h o d y:

- nedochází k poškození pleti, pokožky

- ošetření je bezbolestné

- rychlé, účinné, jednoduché ošetření

- ošetření je časově nenáročné

 

Princip léčby pomocí E-LIGHT

Běžnými konvenčními metodami odstraňování chloupků (holení, depilace chemickými prostředky, voskem, pinzetou, další mechanické metody, ad.) je odstraněna pouze ta část chloupků, která je nad pokožkou, oproti tomu při FOTODEPILACI jsou zničeny přímo vlasové folikuly (chloupek již znovu nevyroste).

Metoda využívá účinku krátkodobého intenzivního tepelného šoku (IPL) v kombinaci s radiofrekvencí (RF). Tato kombinovaná technologie současně stimuluje jak mělké, tak i hluboké tkáňové struktury,  tzn. že se nevstřebává do tmavé pleti, pigmentu (jak je tomu u IPL). Odraz a lom vln je minimální.

Léčba funguje na základě absorbování světla pigmentem melaninem (tmavé chloupky), pigmentem hemoglobinem (světlé a šedé chloupky) ve vlasovém folikulu. Paprsek světla zachytí melanin / hemoglobin, skrz chloupek se přesune k vlasovému folikulu, který se tímto smrští. Světelná energie se promění v teplo až 80 Co. Poté dochází ke zničení vlasového folikulu (fototermolýza). Následkem tohoto nedochází k opětovnému růstu chloupku.

E-LIGHT oproti samotnému LASERU, samotnému IPL, vyzařuje světelný paprsek        v různých požadovaných, dobře definovaných vlnových délkách, díky kterým lze efektivně dosáhnout maximálního účinku ošetření.

Nahrazuje několik konvenčních LASERŮ, léčba je levnější a to s daleko lepším výsledným efektem!


Výsledky ošetření:

Výsledky jsou vidět již po prvních ošetřeních. Dochází k trvalému odstranění veškerých chloupků - tmavých, světlých, ale i šedivých - na celém těle.

Při jedné návštěvě nemohou být odstraněny všechny chloupky, neboť rostou           v cyklech. Část chloupků se nachází ve fázi klidové (telogenní), část ve fázi růstové (anagenní) a zbylé chloupky ve fázi výpadku (katagenní). Při FOTODEPILACI lze odstranit pouze chloupky ve fázi růstové (30-40% chloupků).

Aby bylo dosaženo trvalého snížení růstu chloupků (kvůli cyklům vlasového růstu), je nutné vícenásobné ošetření. Počet ošetření je závislý na typu kůže a barvě ochlupení, ad.

Absolvování doporučené série fotodepilačních ošetření zaručuje dlouhodobý efekt odstranění chloupků ze 70% - 90%. Ošetření vydrží až 7 let. Pokud se chloupky       po čase objeví, jsou mnohem řidší, tenčí, proces růstu se výrazně zpomalí.

Ošetření je tím účinnější, čím je chloupek tmavší a pokožka světlejší.

Určeno pro:

ženy i muže, všechny fototypy

Ošetřujeme zdravé klienty, se zdravou kůží a pletí, nebo zákazníky s takovými odchylkami od základních typů kůže a pleti, které odborný lékař k ošetřování nabízenými léčebnými metodami doporučí.

 

Ošetřované partie:

Provádí se odstranění tmavých, světlých, ale i šedivých chloupků v obličeji i           na různých částech těla.

Kontraindikace:

-   těhotenství,  kojení,  epilepsie,   AIDS,   diabetes

- extrémně tmavá nebo čerstvě opálená pokožka (intensivní opalování)

-   horečnaté onemocnění, oslabený imunitní systém

-  vysoký krevní tlak, vážná srdeční onemocnění, kardiostimulátor

-   rakovina či jizva po karcinomu

-   při poruchách srážlivosti krve, užívání léků na ředění krve

-   dermatitida,   mykózy, herpes (konzultujte s lékařem)

-   užívání léků způsobující fotocitlivost, alergie na světlo

-   užívání steroidů nebo aspirinu ve vysoké dávce, antioxidantů

-   pokud po zranění snadno vznikají jizvy

-   zánět žil, křečové žíly

-   pihy, tetování, mateřská znaménka v místě ošetření

-   šedé nebo velmi světlé vlasy s přirozeně tmavou nebo opálenou pokožku v okolí ošetření

 

Před ošetřením:

Nelze ošetřit čerstvě opálenou nebo extrémně tmavou pokožku. Před ošetřením       E-LIGHT se alespoň 4 - 8 týdnů vyvarujte opalování na slunci nebo v soláriu, nepoužívejte ani samoopalovací přípravky.

Před FOTODEPILACÍ 4 - 6 týdnů neprovádějte depilaci strojkem, pinzetou, teplým voskem ani jinými přípravky. Chloupky můžete jen holit / stříhat.

Krátce před vlastní FOTODEPILACÍ (příp. den před) tmavé chloupky oholte / ostříhejte (aby byli co nejkratší). Světlé, šedé chloupky neholte / nestříhejte, měli by měly být  3 – 4 mm dlouhé.

Minimálně 1 týden před ošetřením nepoužívejte peeling, depilační krémy a minimálně   1 měsíc chloupky neodbarvujte.

Je nezbytně nutné sdělit, jaké léky / kosmetiku právě užíváte nebo jste užívali         v nedávné minulosti (senzibilizující látky, tetracyklinová antibiotika, kortikoidy, steroidy, perorální retinoidy, antikoncepce, vitamin A,C nebo K, isotretinoin (při léčbě akné), ovocné kyseliny (AHA), atd.), případně podstoupení chemoterapie.

Doporučujeme minimálně týden před ošetřením pít dostatečné množství tekutin, nejlépe vody (minimálně 2,5 litru denně), omezte konzumaci kofeinových nápojů a alkoholu.

Pokud nebude toto dodrženo, bude zákrok méně účinný.

Průběh ošetření:

Ošetření je prováděno odborně vyškoleným personálem, který dbá o pohodlí klienta   po celou dobu jeho průběhu. Díky trojitému systému kontinuálního předchlazení ošetřující hlavice E-LIGHT je bolestivost minimalizována. E-LIGHT optický aplikátor vydává jednotlivé intenzivní světelné záblesky, které podle zvolené intenzity a vlnové délky pronikají do určené hloubky kůže. E-LIGHT k zábleskům (IPL) přidává ještě metodu RF (radiofrekvence), která má mj. mrazící efekt.

Ošetření bývá krátké, skládá se z několika záblesků, dle typu ošetření, velikosti ošetřovaného místa a partie těla. Pro každého klienta jsou nastaveny specifické parametry ošetření, jsou závislé na typu pleti, barvě, síle a rozsahu ochlupení, zdravotním stavu a očekávaném účinku ošetření.  Oči klienta jsou chráněny speciálními ochrannými brýlemi, klient má při ošetření oči zavřené. Ošetřující personál rovněž chrání své oči ochrannými brýlemi.

Průběh ošetření:

-  odborný rozhovor / konzultace s klientem (vystavení podrobné karty klienta / příp. doplnění)

-  očistění (odlíčení), příp. tonizace pokožky

-  aplikace vodivého aqua gelu, nasazení ochranných brýlí

-  provedení zkušebního testu (1. světelný spot / záblesk)

-  ošetření E-LIGHT optickým aplikátorem

-  odstranění gelu, dočištění pleti, následná doporučení

-  podrobný záznam o podstoupeném ošetření (do karty klienta)

Před 1. ošetřením je s klientem veden podrobný rozhovor. Personál vysvětlí, jaké jsou možnosti ošetření, co ošetření obnáší, jaké jsou případné kontraindikace, jak se má klient chovat před a po ošetření, vyslechne si klientovo očekávání. S klientem je projednán plán ošetření. Klient potvrdí svým podpisem, že souhlasí s ošetřením. Personál si podrobně zaznamená informace o klientovi do karty, která je vedena      ke každému klientovi.

Před 2. a dalším ošetřením provede personál prohlídku již ošetřeného místa, vyslechne a zapíše případné reakce na předchozí ošetření. Na základě tohoto jsou nastaveny parametry následujícího ošetření.

Po odlíčení, příp. tonizaci pokožky je na ošetřované místo nanesena dostatečná vrstva kontaktního aqua gelu, na který se přikládá optický aplikátor (hlavice           E-LIGHT), který se lehce dotýká pokožky. Kontaktní aqua gel má ochrannou a chladící funkci, především ale pomáhá k maximalizaci výsledného efektu absolvovaného ošetření. Klient má ochranné brýle a zavřené oči.

V závislosti na zvláštních vlastnostech každého klienta je na ošetřovaném místě proveden zkušební test (1. světelný spot / záblesk) a pozorována následná reakce.

V okamžiku světelného záblesku může klient pocítit mírné štípnutí nebo pocit tepla. Pocit bolesti závisí na ošetřovaném místě a citlivosti klienta. Lokální anestezie se neaplikuje. U klienta, který je velice citlivý na bolest, lze využít lokální znecitlivění (přípravky s 4% lidokainem). Obecně platí, že by ošetření mělo být zahájeno až hodinu po nanesení znecitlivujícího přípravku a jeho důkladném setření (těsně před ošetřením). Pro tyto druhy ošetření je na našem trhu dostupný např. znecitlivující krém Emla.

Gel je odstraněn, pokožka dočištěna. Na povrchu ošetřované pokožky se občas objeví mírné zčervenání. To je zcela normální jev, který po krátké době zmizí.

Klientovi je doporučeno, jak dále pečovat o ošetřené místo, vyslechne si doporučení, jak pečovat o pokožku, jak se chovat před následujícím ošetřením (dohodne se termín následujícího ošetření). Personál provede podrobný záznam o ošetření do karty klienta.

Případné nežádoucí účinky:

Po ošetření se může dostavit pocit mírného pálení, které lze tlumit chladícími polštářky nebo nanést aloe. Světelným impulsem může pokožka lehce zarudnout, zčervenat (obdobně jako při delším pobytu na slunci). Toto obvykle vymizí během 24 - 48 hodin. Pokožka může být přechodně oteklá, zanícená nebo vodnatá, není vyloučena přechodná nepřiměřená pigmentace, změny žilek na povrchu kůže, mohou se objevit pihy, mateřská znaménka, obvykle toto brzy vymizí. Občas se může        na ošetřeném místě vytvořit stroupek, který udržujte vlhký (použijte např. vazelínu). Případný puchýřek nepropichujte! Citlivá, jemnější kůže může lehce svědit, netřete, neškrábejte ji prosím.

Po ošetření:

Klient se vrací k běžným každodenním činnostem. Vhodné pravidelné ošetření pokožky může zvýšit účinek E-LIGHT. Po provedeném ošetření je třeba postupovat dle následujících doporučení:

Je zapotřebí ponechat ošetřené místo v klidu, aby se mohlo zregenerovat. Následujících 24 hod nepoužívejte žádnou kosmetiku. I další dny líčení omezte         na minimum. Jakmile se v ošetřeném místě objeví drobné ranky nebo stroupky, nemalujte se zde.

Poté je vhodné používat hydratační kosmetiku. Omývejte se studenou vodou (ne teplou, horkou), vyhněte se nadměrnému namáčení kůže!

Péče o pokožku po zákroku:

Ráno - Na čištění pleti používejte mírně neutrální prostředek, studenou převařenou vodu.

-  Používejte krém s vitaminem C.

-  Používejte opalovací krém s vysokým ochranným faktorem.

Noc / večer - Očistěte pleť.

-  Rozetřete hydratační krém.

U citlivé, problematické pleti je možno používat hojící kosmetiku, hřejivé masti,       pro zmírnění reakce a podporu obnovy pleti v pozdějším období. Může se stát, že ošetřená místa budou po ošetření světlejší nebo tmavší než okolí. K vyrovnání pigmentace dojde samovolně, u některých typů to může trvat až 4 měsíce.

Nepoužívejte hormonální nebo jinou povzbuzující kosmetiku, hormony, aby nedošlo      k produkci pigmentu!  Alespoň týden po ošetření není vhodné používat peeling,  samoopalovací kosmetiku.

Po dobu nejméně 4 - 8 týdnů po ošetření se nedoporučuje vystavovat slunečnímu záření, navštěvovat solárium. Sluneční paprsky mohou zvýšit rychlost tvorby melaninu, mohlo by dojít ke vzniku nežádoucích hyperpigmentací. Po dobu nezbytného pobytu na slunci chraňte pokožku opalovacím krémem s vysokým UV faktorem (nejlépe > SF 50).

Po FOTODEPILACI zůstává chloupek stále v pokožce, až po několika dnech vypadne přirozeně sám. Nechcete-li čekat, až vypadne samovolně, neodstraňujte jej dříve než po 1 týdnu - dříve ne! Chloupek působí jako ochranná bariéra proti zanícení!

Minimálně 4 týdny po ošetření ošetřené místo nedepilujte.

Doporučujeme vyvarovat se několik dní po ošetření všeho, co v ošetřeném místě podporuje prokrvení, a brání tak dosažení požadovaného výsledku, jako je např. návštěva sauny, páry, užívání léků podporujících ředění krve (ASS), vyvarujte se náročnému sportu, masáži.

V den ošetření se vyvarujte větší fyzické námaze.

Dbejte na to, abyste alespoň týden po ošetření pili dostatečné množství tekutin, nejlépe vody(nejméně 2,5 litry denně), omezili konzumaci kofeinových nápojů a alkoholu; omezit nikotin. Pokuste se upravit svůj jídelníček tak, aby po ošetření i       v budoucnu respektoval zásady zdravé výživy.

RESPEKTUJTE PROSÍM UVEDENÉ ZÁSADY. Jejich nedodržováním může být výsledný efekt ošetření nižší!

Jak často opakovat ošetření, v jakém intervalu?

K dosažení maximálního efektu je nutno absolvovat několik ošetření. Počet ošetření je závislý na různých faktorech (barva chloupku a pokožky, depilovaná oblast, rozsah ochlupení, aktuální stav klienta, reakci těla, ad.).

Přesný počet ošetření (návštěv) je vhodné (v průběhu série ošetření) konzultovat     s personálem. O ukončení série ošetření by neměl klient rozhodovat sám, ale měl by se poradit s ošetřujícím personálem, nemuselo by být dosaženo očekávaného efektu.

Většina klientů potřebuje 5-6 pro dosažení očekávaných výsledků. Maximální počet ošetření není stanoven.

Ošetření doporučujeme opakovat v obličeji nejdříve po 3 týdnech, na těle nejdříve po 4-8 týdnech.

Ošetření lze kombinovat se všemi ostatními nabízenými metodami.

 

Prozdravi.cz